Aktuální informace o Fernandovi zde a fotky zde.

Leden 2012

Briatore: Alonso může vyhrát titul

31. ledna 2012 v 17:19 | Kat |  Co o něm řekli
"Red Bull má velkou výhodu a poslední dva měsíce tiše pracovali," říká Flavio Briatore, který získal s Fernandem Alonsem i Michaelem Schumacherem dva mistrovské tituly. "Ferrari za nimi vidím tak dvě-tři desetinky. Pokud by tak bylo v prvním závodě, tak Alonso může vyhrát titul. Minulá sezona byla zklamáním, když se Massa vracel po incidentu a vždy si vedl dobře. Ale druhý jezdec musí být v souladu s Fernandem a týmem a být přínosem. Španěl musí dostat auto konkurenceschopné jak jen to jde. Šampionát vyhraje jeden jezdec, takže se tým musí soustředit na jediného pilota."

Alonso: V Singapuru se cítím velmi dobře, v Anglii ne

30. ledna 2012 v 11:24 | Kat |  Různé
"Singapur je například jedním z měst, ve kterém se cítím velmi dobře. Ani sám nevím, proč tomu tak je. Pokaždé, když tam jsem, tak mám pocit blaha. Sám si to ale neumím vysvětlit. V Anglii se necítím dobře. Nevím proč. Ale podle mě to má něco společného s tím, jak jsou vybaveny tamější hotelové pokoje. Může to být ale také kvůli malým doplňkům, které jsou v pokojích, a které ve skutečnosti nehrají skoro žádnou roli. Od momentu, kdy přistanu na letišti dané země, si začínám všímat určitých drobností. Jezdci procházející šampionátem jako atleti. MS má ale několik částí. Ty nejsou z venku například pro televizního fanouška rozpoznatelné. Jezdec Formule 1 musí vládnout nad svým vozem. Během víkendu musí podávat v různých fázích různé výkony. Občas jste během závodního víkendu uvolnění a velmi rychle reagujete na změny, občas se necítíte dobře a nebo jste dokonce nemocní. To vše ovlivňuje vaši rychlost a výkon, který podáte na dráze."

Watson: Největším nebezpečím pro Vettela bude Alonso

28. ledna 2012 v 14:50 | Kat |  Co o něm řekli
"Mají dva dobré piloty a v podobě Alonsa dokonce vyjímečně dobrého, který je tažnou silou Ferrari," řekl bývalý pilot F1 Watson o Ferrari. "Alonso je pilotem, který může získat i další titul. Pokud na to dostane přiležitost a vhodné auto, tak bude největším nebezpečím pro Sebastiana Vettela. Přesto všechno je v rukou Ferrari, zda dají Alonsovi a Itálii takové auto, s který by dokázal bojovat s Red Bullem a McLarenem. Bude to o lidech, kterých zaměstnávají. V osobě Pata Frye mají velmi zkušeného technika z McLarenu, který do týmu přišel ještě v minulém roce. Určitě se pokusí o to, aby zabezpečil aerodynamické a technické výhody a personál bude motivovat tak, jako během posledních šesti měsících."

Alonso a pověrčivost

26. ledna 2012 v 13:11 | Kat |  Různé

Hodně sportovců má své rituály a jezdci F1 nejsou vyjímkou, stejně tak dvojnásobný šampion Fernando Alonso. "Pár minut před startem závodu dělam vždy všechno stejně," říká španělský pilot. "Uklidňuje mě, když všechno probíhá stejně. Je to něco jako moje osobní startovní procedura. Na startovní rošt se přesouvám vždy krátce před samotným startem. Obleču si overall, HANS, helmu a rukavice, sednu si do auta a a jedu na svou startovní pozici. Potom vystoupím z auta, poskytnu dva nebo tři rozhovory a vrátím se do boxů. V boxech na chvilku zůstanu, uvolním se a přesně ve 13:49 se kouknu na předpověď počasí. Pak se vrátím do auta a soustředím se na blížící se start. Nevím proč vždycky vyjdu přesně ve 13:49. Neexistuje pro to žádný důvod, ale stalo se z toho pravidlo, které nikdy neporuším. Z psychologického hlediska je to pro mě důležité."

Fernando - Lanzarote

25. ledna 2012 v 21:58 | Kat |  Obrázky
Felipe, Fernando, Jules a taky Davide Rigon dnes dorazili na Kanárské ostrovy, kde zapracují na své fyzické kondici.


Ecclestone: Alonso si zaslouží perfektní auto

23. ledna 2012 v 15:27 | Kat |  Co o něm řekli
Bernie Ecclestone řekl, že doufám, že v příštím roce neuvidíme dominanci Red Bullu a vyjádřil se i o Ferrari. "Můžu jen doufat, že se Ferrari výrazně zlepší. Alonso je super talentovaný a zaslouží si perfektní auto."

Co skutečně Alonso řekl o Vettelovi + reakce

20. ledna 2012 v 9:18 | Kat |  Aktuálně
Výrok Fernanda Alonso, že Lewis Hamilton je lepší pilot formule 1 než úřadující dvojnásobný mistr světa Sebastian Vettel, obletěl celý svět a na novináře různých médií zapůsobil jako žhavící svíčka. Agentury citovaly tato Alonsova slova: "Lewis je velmi rychlý, agresivní, vždy v plném nasazení. Zajímá ho jen vítězství, nic jiného. Je to skutečně talentovaný jezdec. Sebastian této úrovně ještě zcela nedosáhl." A citace pokračuje: "Vím, je dvojnásobným mistrem světa, ale stále zaostává za standardem, jakého dosáhl Lewis."

Alonso: To co o mě píšou je směšné

13. ledna 2012 v 10:37 | Kat |  Soukromí
Fernando před Vánoci oznámil, že se bude rozvádět a média začala spekulovat o tom, proč. Objevili fotky s modelkou Xenií Tchoumitchevovou a začali psát o tom, že ona je důvod rozpadu manželství Fernanda a Raquel. "Je to poprvé, co se mi stalo, že jsem se dostal do řečí a drbů v takovém rozsahu," říká Alonso. "Je to velmi nepříjemné. Raquel a já jsme žádali, aby média respektovala naše soukromí a jen pár hodin po tom, co jsme oznámili náš rozchod, jsme si o sobě přečetli hodně smutných věcí. Některé z nich byly až směšné, absurdní. Nemyslím si, že tento typ pronásledování vydrží dlouho, protože moda se mění a nevěřím, že se tolik lidí zajímá o moje soukromí."


Alonso: Kubica je nejlepší

12. ledna 2012 v 12:31 | Kat |  Různé
Alonsa se na Wroom zeptali, kterého soupeře se nejvíce bál: "Podle mě je nejlepším jezdcem Robert Kubica - a chtěl bych mu popřát všechno nejlepší. Včera jsem s ním mluvil a jsem si jistý, že až se vrátí, tak bude nejlepším pilotem.ů
Hodně se mluvilo o tom, že by Kubica mohl nahradit Massu. A co na to Alonso? "S Felipem jsem velmi spokojený."

Wroom 2012

11. ledna 2012 v 18:53 | Kat |  Obrázky
Fotky z Wroom si prohlídnete po kliknutí na fotku:


Domenicali: Fernando tlačí všechny na hranu

11. ledna 2012 v 18:52 | Kat |  Co o něm řekli
Domenicali: "Fernando je v týmu dobře integrovaný. Tlačí sám sebe k limitu. Podepsal s námi dlouhodobou smlouvu a to leccos ukazuje. Je chlapem, který tlačí všechny na hranu. Tráví v Maranellu více času, než kdokoliv jiný. S něčím takovým jsem se během svých 20 let u Ferrari nesetkal."