Aktuální informace o Fernandovi zde a fotky zde.

Fernando o své budoucnosti

28. srpna 2009 v 18:38 | Kat |  Různé
Fernando Alonso se rozpovídal o svém možném přestupu z týmu Renault. O budoucnosti a možném mistru světa v roce 2009. Přiznal, že hledá nový tým a také proč.


Fernando Alonso naznačil svůj už tak dlouho proklamovaný odchod z týmu Flavia Briatoreho. Doslova řekl, že je "velmi aktivní" při hledání nového týmu. Z médií, a i z věrohodných zdrojů už ale dlouho víme, že má podepsanou smlouvu u Ferrari pro rok 2011.

Oficiální prohlášení o jeho přestupu do týmu z Maranella se očekává za dva týdny při domácí Velké ceně Itálie na okruhu v Monze. Španěl ríká, že chce opět vyhrát titul, ale s jiným týmem než s Renaultem, s kterým slavil mistrovské tituly v roce 2005 a 2006. Už dříve doufal, že se mu to povede u McLarenu, ale jeho vztahy s tehdejším šéfem týmu Ronem Denisem další spolupráci ukončili a Alonso se znovu vrátil do týmu, který ho vychoval.

"Chtělo to nový úkol, vyhrát titul s jiným týmem. Je to součást mé motivace, jeden z mých cílů, který by ještě zvýšil moje sebevědomí. Bylo by to skvělé pro mě jako závodníka, ale také pro moji budoucnost, kdo ví. V této době je těžké zjistit, který tým bude konkurenceschopný v budoucnosti, protože se také může stát, že z ničeho nic skončí v F1. Může přijít překvapení, jako v podobě BMW v tomto roce, takže nikdy nemůžete vědět, co přinese budoucnost." uvedl španělský pilot. Na otázku kdy oznámí přestup k jinému týmu odpověděl: "Pořád jsou ve hře některé možnosti, takže uvidíme. Příští týden je příliš brzy".

Španěl je také překvapen, že aktuální lídr šampionátu Jenson Button v poslední době nezajíždí zrovna oslňující výsledky, které by mu zaručili světový titul. Po umístění na sedmém místě v poslední odjeté Velké ceně ve Valencii ale Button prohlásil, že ve zbytku sezony bude muset být více agresivní, pokud by měl být na konci letošní sezony korunován mistrem. Sám Španěl by mohl Buttona poučit. Vždyť právě on dokázal dvakrát nahnat body v prvních polovinách sezony 2005 a 2006 a v druhé půli už jen udržoval náskok, který mu vynesl dva mistrovské tituly. Nicméně připouští, že byl opatrný až když měl jistotu titulu. "Byl jsem opatrnější, až když jsem byl více v předu. Jsem si ale jistý, že pokud Button v následujících třech závodech udrží svůj bodový náskok, bude mistrem světa ještě před koncem této sezony. Matematicky může být mistrem již ve Velké ceně Singapuru nebo Japonska."

Alonso si myslí že v Belgii, pokud skončí oba piloti Brawnu před Red Bully, tak je mohou udržet na uzdě."Red Bully jsou stále v boji o tituly, ale tento víkend nám nabídne jasnější představu o dalším průběhu šampionátu. Když Webber a Vettel skončí na prvních dvou místech mohou ještě Buttona dotáhnout. Samozřejmě pokud neskončí hned za nimi na třetí pozici. Pokud ale naopak budou Brawny rychlejší, pak už možná bude více jasné jestli Button bude mistrem či nikoliv."

Zdroj: www.f1news.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama