Aktuální informace o Fernandovi zde a fotky zde.

Fernando dojel doma šestý

23. srpna 2009 v 16:57 | Kat |  Sezona 2009
Psal se rok 2004 a Rubens Barichello v Číně, tenkrát ještě v rudém voze Ferrari, zdvyhal nad hlavu vítěznou trofej. Teď ve Valencii si pocit vítězství po pěti letech zopakoval.
  

Do závodu se nejlépe kvalifikovali McLareny. Oba startovali z první řady a oba byli velmi lehké. Start se podaříl Hamiltonovi. Kovalainen bojoval s Barichellem a brazilskému útoku odolal. Díky KERSU se za tuhle dvojici dostal Kimi Räikkönen. Jeho nový stájový kolega Badoer se z 20. místa dostal na 14. Ten jí ale dlouho neudržel a po své chybě se propadl. Glock s Buemim měli menší nehodu a o trosky z těchto vozů si poškodil svůj monopost Grosjean. Všichni tři tedy zajeli do boxů.
Hamilton si zatím vytvářel náskok, Kovalainen stále jezdil před Barichellem a Räikkonenem. Na sedmé místo se dostal domácí miláček Fernando Alonso.
Jako první zajel do boxů dle očekávání vedoucí Lewis Hamilton. Vše proběhlo v pořádku a Hamilton se vrátil na trať. Toho chtěl využít o něco těžší Barichello a zajížděl rychlejší časy. Na Hamiltona to sice nestačilo, zato na jeho týmového kolegu Kovalainena ano. V té době měl problémy Vettel, během chvilky musel kvůli problémům s tankovacím zařízení dvakrát do boxů a později musel ze závodu odstoupit. Alonso, v té době šestý, začal stahovat Rosberga.
Po druhé zamířil do boxů Hamilton. Mechanici však neměli připravená kola na výměnu a Hamilton zbytečně ztratil 5 sekund. Když pak do boxů zajel Barichello, v pohodě se před Brita dostal. Díky delšímu poslednímu úseku se dostal před Kovalainena jeho krajan a kamarád Räikkönen. Na jezdce McLarenu navíc začal dotírat Rosberg. Alonsa začal stahovat Button ale dostatečně blízko se nedostal.
Rubens Barichello si v pohodě pohlídal své první místo a po pěti letech vyhrál. Za ním pak dojeli Hamilton s Räikkönenem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama