Aktuální informace o Fernandovi zde a fotky zde.

Kauza Hamilton

23. července 2009 v 11:22 | Kat |  Různé
Mark Webber se Sebastianem Vettelem ve VC Japonska přišli kvůli srážce o možnost bojovat o vítězství. Podle nich za to mohl nebezpečnou jízdou za safety-carem Lewis Hamilton.


"Určitě to přispělo k tomu, že mě trefil Sebastian, protože Hamilton nedělal to co měl, to je zřejmé. Mluvil na schůzi jezdců o tom, jak dobrou práci bude dělat a udělal opak. Alespoň to víme pro příště," řekl Webber. Vettel potvrdil Webberova slova o přispění Hamiltona k celému incidentu: "Jako lidská bytost reagujete na pohyb. Viděl jsem Lewise, jak se pohnul hodně doprava a myslel jsem, že bude zastavovat... Určitě jsem neměl v plánu zničit nám oběma závod."

Hamilton totiž náhle a prudce zpomalil v pravé části trati, což donutilo prudce zabrzdit Webbera, ale Vettel to už nestihnul a narazil do Australanova Red Bullu. Hamilton tak byl vyšetřován FIA. Mohl tak přijít o body za vítězství.
FIA ho ale nepotrestala a Hamilton si mohl oddechnout. "Jsem velmi potěšen, že stewardi došli k tomuto rozhodnutí a nyní se těším, že se soustředím na tento víkend a zbytek šampionátu." řekl Hamilton.

Toto rozhodnutí vyvolalo mezi ostatními jezdci vlnu nevolí. Podle nich měl být Hamilton potrestán.

Massa: "Viděl jsem video a měl být potrestán. Během celého roku je každý trestán za každou maličkost (i Massa na VC Japonska pozn. redakce), ale je tu jeden pilot, který nikdy nedostane žádný trest. Vypadá to, že si někdo přeje Hamiltonovo vítězství."
Alonso: "Kdybych něco takového udělal já, tak bych určitě odešel s trestem."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama