Aktuální informace o Fernandovi zde a fotky zde.

Alonso v Číně čtvrtý, Hamilton vede. Vezme Alonsovi rekord?

17. července 2009 v 11:03 | Kat |  Sezona 2008
VC Číny nebyla ničím zvláštní a zajímavá. Téměř nikdo nikoho nepředjel, start byl v poklidu.


Vyhrál Lewis Hamilton, který tak vede celkové hodnocení šampionátu. Hamilton tak Alonsovi může sebrat další rekord. Už dříve mu několik primátů sebral Vettel, pro Alonsa bylo však důležitější udržet jeden - být nejmladším vítězem mistrovství světa F1. O ten teď v případě Hamiltonova vítězství může přijít.
Start se povedl Kovalainenovi i BMW. Kovalainen byl v jednu chvíli na úrovni Massy, nakonec se zařadil mezi něj a Alonsa. Alonso mu to pak ale vrátil.
Alonso pak jezdil časy srovnatelné s Felipe Massou. Kovalainen brzy pro technické problémy skončil. Hamilton mezitím poodjížděl a Ferrari mu nestačilo. Raikkonen začal zpomalovat a nakonec ho předjel Massa. Alonso závod dokončil jen několik málo sekund po obhájci titulu. Pro Alonsa je důležité, že se dostal v celkovém hodnocení před Kovalainena a Renault navíc má jisté čtvrté místo v poháru konstruktérů.


"Více než čtvrté místo jsme dnes nemohli očekávat. Proto jsem s průběhem závodu a výsledkem v něm spokojený. Máme k dispozici rychlý automobil a v této oblasti jsme se přiblížili na úroveň Ferrari. Rozhodli jsme pro sebe boj o čtvrtou příčku mezi konstruktéry. To byl náš cíl a můžeme nyní odcestovat bez napětí a s velkým sebevědomím k velké ceně do Brazílie, abychom i tam získali z posledního závodu sezóny možné maximum." řekl po velké ceně Alonso.

Výsledky
1. Hamilton
2. Massa
3. Raikkonen
4.Alonso
5. Heidfeld
6. Kubica
7. Glock
8. Piquet
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama