Aktuální informace o Fernandovi zde a fotky zde.

Alonso mohl vyhrát nakonec byl čtvrtý

17. července 2009 v 10:51 | Kat |  Sezona 2008
Jedna z nejkrásnějších velkých cen VC Belgie se měla jet ve znamení souboje mezi Ferrari a McLarenem. V trénincích sice dominoval Massa ale v kvalifikaci měl lehce navrch McLaren. Pole position získal Hamilton, třetí byl Kovalainen. Vedle Hamiltona byl Massa a vedle Kovalainen jeho krajan Raikkonen. Alonso měl tento souboj sledovat jen zdálky.Startoval za Raikkonenem na šestém místě. Před ním byl Heidfeld se svým BMW.


Nejhorší start měl Kovalainen, který se propadl až někam do druhé desítky. Na startu bylo ještě několik strkanic což zapříčinilo vyjetí z tratě několika jezdců mimo jiné Raikkonena a Alonsa. Alonso se brzy dostal na čtvrté místo. Raikkonen s Massou hned v první zatáčce útočili neúspěšně na Hamiltona. Ten si brzy vytvořil slušný náskok ale pak udělal chybu v zatáčce. Raikkonen mezitím ne zrovna bezpečně předjel Massu a po Hamiltonově chybě se za Brita dotáhl a brzy ho předjel jezdil pak se zhruba 6 sekundovým náskokem. Massa na oba dost ztrácel, za ním pak se ztrátou asi 3 vteřin jezdil Alonso. Odstup mezi ním a Massou se zvýšil až po boxech. Za Alonsem pak ale byl až o více jak 10 vteřin další jezdec takže měl Alonso poměrně klid.
Ve předu pak stahoval Hamilton Raikkonena a to se mu podařilo zejména po vydařené zastávce v boxech. Nakonec svého soka předjel. Několik kol před cílem hlásil Renault Alonsovi hrozbu deště. O několik minut později už Alonso uviděl první kapky deště.
Začalo pršet a tím se zdramatizoval boj o stupně vítězů. Hamilton s Raikkonenem si neustále po chybách měnili pořadí. V jedné chvíli Hamilton vyjel z tratě z druhého místa a dostal se před Kimiho. Musel ho však pustit. Jakmile se však Raikkonen zařadil před něj, okamžitě ho Hamilton předjel. Tento incident začali okamžitě řešit komisaři. Raikkonen pak ale nezvládl jízdu a skončil.
Alonso se jedno kolo před koncem rozhodl pro vyměnění suchých pneumatik za mokré. Pokud by se tak rozhodl dříve mohl i vyhrát. Takhle se dostal až na 8. místo. Zabral a na cílové rovince předjel své soupeře a skončil čtvrtý. Vyhrál Hamilton před Massou a Heidfeldem.
Ještě se však netušilo to, že Hamilton dostane penalizaci 25 sekund a skončí třetí. Pokud by byl Alonso o 4 sekundy rychlejší mohl být třetí. Nicméně McLaren se proti rozhodnutí komisařů odvolal a výsledky budou známy až příští týden.

"Dojeli jsme čtvrtí v tak obtížném závodě plném nehod. Je to skvělý výsledek pro tým, zejména, když se podíváme na naši pozici v šampionátu, protože našim cílem bylo získat důležité body. Dnes jsme přišli o pódiové umístěni, ale ukázali jsme, že můžeme být i třetím nejsilnějším týmem v šampionátu." řekl po závodě Alonso.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama